O autorze
Marzena - kobieta , żona i mama dbająca o dom i dzieci ! Mam dwójkę wspaniałych urwisów , synka Michałka i młodszą córkę Małgosię. Lubię robić zdjęcia moim dzieciakom, robić dodatki do zdjęć - po prostu lubię być kreatywna ! Blogerka od czasu do czasu, jak mam czas napisać coś pomocnego oraz matka sprawdzająca nowości wraz z dzieciakami i dzielenia się tym z czytelnikami. Blog powstał głównie pod kątem zamieszczania recenzji o przetestowanych przez Nas produktach !

Kanapeczki dla jadka i niejadka :P

W moim domu z jedzeniem u dzieciaków nie mam problemów - zawsze wszystko chętnie jedzą co im dam, ale mimo wszystko postanowiłam wnieść trochę ciekawego tła w śniadania czy kolację ! Przedstawię Wam kilka propozycji, które zawsze możecie urozmaicać według własnego uznania, gustu i smaku ! Zawsze możecie dać zamiast np żurawiny, oliwkę czy borówkę , a może jagodę latem ? Wszystko według własnego uznania ! :)

Kanapka Sowa


1 kromka chleba wieloziarnistego
1 marchewka
plasterek sera żółtego
mały kawałek ogórka zielonego
kilka ziarenek słonecznika


Chleb obkrawamy ze skórki, ogórka kroimy w plasterki. Z sera żółtego wycinamy skrzydła. Marchewkę kroimy w paski a jedne zostawiamy we większym kawałku. Układamy wszystko, na oczy ogórki kładziemy ziarenka słonecznika.


Kanapka stateczek  


1 kromka chleba wieloziarnistego
pół plasterka żółtego sera
marchewka
kawałek ogórka zielonegoZ kromki chleba wycinamy kształt statku oraz okna. Ogórek kroimy naplastry i przekrawamy je na pół, układamy fale. Z marchewki robimy maszt i na to kładziemy wycięty żółty ser. Z resztek chleba wycinamy mały kwadracik jako Flagę i układamy mały wzorek


Kanapka wiosenny zegar !  


1 kromka chleba wieloziarnistego
1 plasterek ananasa
1 suszona żurawina
1 pomidorek koktajlowy
marchewka
szczypiorek
ser żółty
ogórek

Kanapkę wykrawamy w kształcie domku, skórkę układamy jako dach , plus dodajemy mały kawałek jako komin. Na chlebek kładziemy plasterek ananasa a na nim z układamy cieniutkie paseczki marchewki, paseczki szczypiorku oraz paseczki wykrojone ze skórki od chleba. Wyżej kładziemy wykrojone koło z żółtego sera, na to wykrojony grzebień (kurzy z głowy) z marchewki, oraz oczka ze szczypiorku i dziób z marchewki. pod kromką układamy połówki ogórka zielonego i układamy 3 różnej długości nitki szczypiorku. Na końcówkach kładziemy połówki pomidora koktajlowego i na jednej z końcówek żurawinę.Kanapka Wesoły Pingwinek  


1 kanapka chleba wieloziaristego
szczypiorek
mozarella
pomidorki koktajlowe
ogórek
marchewka
2 ziarenka słonecznika


Z chlebka wycinamy okrągły brzuszek, małą główkę i łapki. Z mocarelli wycinamy okrągły plasterek i kładziemy na brzuszek. Z marchewki wycinamy małe prostokąty i robimy jako nóżki , oraz mały trójkącik na nosek. Z mozarelli wycinamy drugi plasterek i kroimy na pół i układamy pod nóżki. Z mozarelli wycinamy jeszcze dwa male kwadraciki na oczka na, które kładziemy p ziarenku słonecznika. Ze szczypiorku robimy 3 sznureczki do balonów, a balony będą z połówek pomidorów koktajlowych ! Na samej górze jako niebo układamy ogórek, który obieramy obieraczką - w ten sposób postał nam piękny pingwinek !
Kanapka kurki dwie !  2 kromki chleba
1 plasterek wędliny
ogórek zielony
3 liście sałaty
2 szt żurawiny
marchewka
mozarella
szczypiorek


Z kromek chleba wycinamy dwa koła jako głowy dla kur. Na to kładziemy po pół plastra wędliny. Z marchewki wycinamy 2 trójkąty jako dzioby, a z salaty robimy dwa male kwadraty na oczy, na nie kładziemy przekrojone na pół żurawiny, a nad sałatą (oczami) po małym pasku szczypiorku. Z wędliny robimy czubki na głowie .
Z sałaty i szczypiorku robimy za kurkami male ogonki. Koło jednej z kur kładziemy 4 kawałki -paski ogórka , pod kurami rozsypujemy porwaną sałatę, na to rzucamy małe kosteczki marchewki i wycięte z mozarelli białe jajeczka.  
Kanapka Radosna Żabka  


marchewka
2 kromka chleba wieloziarnistego
kukurydza
papryka
ogórek zielony
ser żółty
mozarella
żurawina
sałatka


Z chleba wycinamy dwa kółka na głowę i na brzuszek. Na głowę kładziemy przecięty na pół plasterek ogórka w skórce jako oczy, a na to kładziemy przekrojoną na pół żurawinę. Z marchewki kroimy mały paseczek jako buźka. Na brzuszek kładziemy kawałki sałaty zrobione w kształcie łapek oraz na dole robimy nóżki z sałaty. Z mozarelli robimy 4 kawałki na kształt dużych sopli. Z marchewki robimy również słoneczko. W drugą kromkę chleba wkładamy żółty ser i robimy tościk. Nad nim układamy cienkie paseczki ogórka zielonego jako łodygi i robimy z ogórka również liście. Z kukurydzy układamy 1 kwiatek, a z papryki układamy drugi wiatek. I tak oto mamy kolejną wiosenną kanapkę :)


Michałka reakcja na każdą z kanapek była jednakowa - zawsze było wielkie "łoł " :D

Życzymy przyjemniej zabawy i Smacznych kanapeczek :)
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...